Katusepesu – Kuidas pesta katust?

katusepesu tartus

Katuse pesemine on vajalik, et eemaldada mustust, sammalt, hallitust või muid saasteaineid, mis võivad aja jooksul katuse pinnale koguneda. Katusepesu protsess sõltub suuresti katuse materjalist ja mustuse tüübist. Siin on üldine juhend, kuidas pesta katust:

  1. Ohutus ennekõike: Enne katuse pesemise alustamist tagage, et olete ohutuse eesmärgil korraldanud kõik vajalikud meetmed. Kasutage sobivat ohutusvarustust, sealhulgas kaitseprille, kummikindaid, libisemisvastase tallaga saapaid ja kindlasti katusel liikudes julgestusvahendeid. Soovitatav on kõrgtöödeks tellida spetsialist, et vältida kukkumisriski.
  2. Määrake katuse tüüp: Enne pesemist peaksite teadma, millist tüüpi katust te puhastate, kuna erinevad katusematerjalid nõuavad erinevaid puhastusmeetodeid. Näiteks metall-, tellis- või betoonkatustel on erinevad vajadused.
  3. Eemaldage lehed ja praht: Enne pesemist eemaldage katuse pinnalt kõik lehed, oksad ja muu lahtine praht. See võib hõlmata katuse puhastamist harja või lehepuhuriga.
  4. Kasutage survepesurit: Kui katuse pind on eemaldatud prahist, saate kasutada survepesurit, et eemaldada mustus ja sammal. Selleks, et säästa oluliselt enda aega ja saavutada kauakestvam tulemus, soovitame töö teostamiseks kasutada kuumavee survepesurit.
  5. Käsipuhastus: Kui survepesur ei ole käepärast, võite kaaluda katuse käsipesu. See on küll ajakulukam, aga saab suurema probleemi lahendatud. Kasutage harja, moppi või pehmet harjastega harja ning puhastuslahust.
  6. Korda vajadusel: Mõnikord võib olla vajalik pesemist korrata, eriti kui katusele koguneb kiiresti uus mustus või sammal. Pidage meeles, et katuse sagedane pesemine võib selle kattekvaliteeti vähendada, seega tasub seda teha ainult siis, kui see on hädavajalik.
  7. Loputage hoolikalt: Pärast pesemist loputage katust hoolikalt puhta veega, et eemaldada kõik mustuse jäägid.
  8. Kontrollige kahjustusi: Pesemise ajal ja pärast seda kontrollige katust hoolikalt võimalike kahjustuste suhtes, eriti pragude ja lekete suhtes.
  9. Valige õige katusekaitsevahend: Katusepesu järgselt soovitame peale katuse kuivamist katta katuse pind katusekaitsevahendiga. Nii säilib katus kauem sambla ja muu mustuse vabana.
  10. Professionaalne abi: Kui te ei ole kindel, kuidas katust ohutult puhastada või kui tegemist on keeruka või kõrge katusega, on parem palgata professionaalne katusepesija.

Oleme sulle hea meelega katusepesul abiks!

Teostame tööd kasutades selleks professionaalselt kuumavee survepesurit ja nõuetekohast julgestusvarustust. Kõik meie töötajad on saanud erialase kõrgtööde väljaõppe.

Hoia meie tegevusel silm peal ka Facebookis!

postitused