Vihmaveerennide Hooldamine – Millal ja Kuidas?

vihmaveerennide puhastamine Tartus ja Tallinnas

Vihmaveerennid on üks oluline osa meie kodude äravoolusüsteemist ning selle regulaarne hooldus on hädavajalik, et tagada selle tõrgeteta toimimine ja vältida potentsiaalseid veekahjustusi. Selles blogipostituses vaatleme, millal ja kuidas hooldada vihmaveerenne.

Millal Hooldada Vihmaveerenne?

Vihmaveerennide puhastamine on vajalik eelkõige järgnevatel kordadel:

  1. Kevadine Hooldus: Pärast talveperioodi on soovitatav vihmaveerenne põhjalikult üle vaadata. Lume ja jää sulamisel võivad vihmaveerennid ummistuda lehtede, okste ja muude prahtidega. Kevadel on aeg need ummistused eemaldada.
  2. Sügisene Hooldus: Sügisel langevad puude lehed ja muu mustus kipuvad kogunema vihmaveerenni. Regulaarne vihmaveerennide puhastamine aitab ennetada ummistusi, mis võivad tekkida sügise ja talve jooksul.
  3. Tugevate tormide järgselt: Kui on olnud tugevaid vihmasadusid või torme, tasub vihmaveerennid üle vaadata. Need võivad saada kahjustusi või painduda, mis võib takistada vee korralikku äravoolu.

Kuidas Hooldada Vihmaveerenne?

Nüüd vaatame, kuidas hooldada vihmaveerenne.

  1. Puhastamine: Esmalt eemaldage vihmaveerennist praht ja mustus. See on kõige olulisem samm. Kasutage redelit ja kindaid, et ohutult juurde pääseda. Eemaldage lehed, oksad, sammal ja muud praht, mis võivad ummistusi tekitada. Kasutage voolikut või kühvlit, et praht vihmaveerennist ära loputada.
  2. Kontrollige Kaldeid: Veenduge, et vihmaveerenn oleks õige kalde all, et vesi saaks vabalt voolata. Kui märkad, et vihmaveerennid on ebaühtlaselt kaldunud või kõverdunud, siis korrigeerige neid, et tagada sujuv vee vool.
  3. Kontrollige Kahjustusi: Kontrollige vihmeveerennide kahjustusi. Võib-olla on tekkinud rooste või lekkivad kohad. Kui leiate vigu, parandage need või asendage kahjustatud osad.
  4. Kasutage Kaitsevõrku: Kaaluge vihmaveerenni kaitsevõrgu paigaldamist, et takistada lehtede ja okste sattumist vihmaveerenni. Need võrgud võivad olla eriti kasulikud sügisel, kui lehed langevad.
  5. Professionaalne Hooldus: Kui te ei tunne end kindlalt vihmaveerennide hooldamisel või kui märkate tõsiseid probleeme millega ise toime ei tule, on alati hea mõte pöörduda professionaalse teenusepakkuja poole, et saada nõu ja abi.

Oleme hea meelega abiks veerennide puhastamisel! Teostame töö spetsiaalse imuriga, mis väldib veerennides oleva sodi sattumist fassaadile.

Vihmaveerennide hooldus on oluline osa kodu korrashoiust. Regulaarne hooldus aitab vältida veekahjustusi, hallitust ja muid probleeme, mis võivad tekkida, kui vesi ei voola õigesti äravoolusüsteemi. Lisaks aitab see pikendada vihmaveerennide eluiga ja säilitada teie kodu välimuse.

Ärge unustage järgida hooldusjuhendeid ja ohutusnõudeid, kui hakkate vihmaveerenne hooldama. Ohutus peaks alati olema esmatähtis.

Hoia meie tegevusel silm peal Facebookis.

postitused